Wyjątkowy jubileusz: OSP Łukowa ma 100 lat!
17 maja 2026 roku w Łukowej odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 100-lecia działalności OSP Łukowa. Uroczystości rozpoczęły się zbiórką przy remizie, po której uczestnicy przemaszerowali na mszę świętą w kościele parafialnym. Następnie odbył się uroczysty apel, podczas którego nadano Złoty Znak Związku OSP RP na sztandar OSP Łukowa, podsumowano wieloletnią działalność jednostki, wręczono odznaczenia oraz podziękowano strażakom za ich służbę i zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności. Przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i instytucji składali gratulacje i życzenia. Nie zabrakło także statuetek dla osób wspierających OSP Łukowa. W uroczystości uczestniczyli, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel, Starosta Leżajski Zdzisław Leśko, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie Bogdan Cioch, komendant powiatowy PSP w Leżajsku st. bryg. Robert Krajewski, prezesi zarządów oddziałów ZOSP RP: powiatowego - Jerzy Paul i miejsko-gminnego Jan Pinderski, komendant Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie nadkom. Daniel Szary i sekretarz miasta i gminy Adam Madej. W trakcie uroczystości. ks. prob. Adam Cebula poświęcił figurę św. Floriana, która stanęła na placu przed remizą w hołdzie założycielom i strażakom z okazji 100-lecia jednostki.
Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta z Nowej Sarzyny pod batutą Michała Bieleckiego.
Obchody zakończyły się festynem z zespołem Amigo. Na mieszkańców czekały atrakcje dla dzieci, poczęstunek i wspólna zabawa. Dochód z festynu został przeznaczony na wsparcie Antosia. Jubileusz był wyjątkową okazją do integracji mieszkańców oraz uhonorowania stu lat tradycji i działalności OSP Łukowa.

