Miasto i Gmina Nowa Sarzyna
Powróć do: Dla Turysty

Ekomuzeum w widłach Wisły i Sanu

W ramach projektu "Ekomuzeum w widłach Wisły i Sanu" prezentujemy wyjątkowe i atrakcyjne przestrzenie, szlaki, obiekty, miejsca, zasoby przyrodnicze, kulturowe oraz działalność lokalnych społeczności z północnej części województwa podkarpackiego. Na terenie gminy Nowa Sarzyna powstały gry terenowe typu quest: w Sarzynie i Woli Zarczyckiej, trzy trasy Nordic Walking, szlak kajakowy rzeką Trzebośnica oraz trasa rowerowa z Brzózy Królewskiej do Majdanu Łętowskiego (szlak kończy się w gminie Nowa Dęba).

Dzięki questom (wyprawom) możesz aktywnie spędzić czas na terenie Ekomuzeum, jednocześnie dowiadując się wiele o historii i atrakcjach w danym miejscu. Jest to coraz popularniejsza forma turystyki, łącząca zwiedzanie z zabawą. Rozrywka ta podobna jest do harcerskich podchodów, ale zapewnia świetną zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Każdy quest składa się z wierszowanego tekstu, opisującego jego przebieg. Trasa jest nieoznakowana, dlatego należy szukać wskazówek w treści questu. Poszczególne zwrotki zawierają zagadki-hasła, które należy wpisać po dotarciu do danego miejsca. Kiedy już zbierzesz wszystkie hasła i dotrzesz do końcowego punktu questu, możesz wpisać finałowe hasło i zdobyć pieczątkę, potwierdzającą ukończenie wyprawy.

Poniżej publikujemy informatory dotyczące tras Nordic Walking, szlaku kajakowego oraz questów.

Pliki do pobrania:

Trasy Nordic Walking
Format: pdf, 6.54 MB
Spływ kajakowy Trzebośnicą
Format: pdf, 5.78 MB
Azalia pontyjska quest
Format: pdf, 5.42 MB
Sarzyna quest
Format: pdf, 6.93 MB