Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Za nami Gminny Dzień Strażaka i jubileusz 125-lecia OSP w Woli Zarczyckiej

W niedzielę, 26 maja, w Woli Zarczyckiej hucznie obchodzono Gminny Dzień Strażaka. Uroczystość połączono z rocznicą 125-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zarczyckiej. Były odznaczenia, medale i podziękowania. Nie zabrakło też życzeń dla jubilatki i druhów – strażaków z gminnych jedniostek.

Obchody rozpoczął przemarsz pododdziałów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Nowa Sarzyna w asyście Orkiestry Dętej z remizy OSP do kościoła parafialnego w Woli Zarczyckiej, gdzie o godz. 11 odprawiono mszę św. w intencji zmarłych druhów. Tuż po niej miała miejsce dalsza część uroczystości, w czasie której wręczono medale i podziękowania. 

Oficjalnego rozpoczęcia obchodów i przywitania gości dokonał burmistrz Andrzej Rychel, który w swoim przemówieniu dziękował strażakom za bezinteresowną służbę na rzecz mieszkańców. Zwrócił się też bezpośrednio do druhów z Woli Zarczyckiej, których jednostka świętuje w tym roku 125-lecie. – Ta piękna rocznica jest wynikiem ogromnej pracy i zaangażowania kilku pokoleń strażaków, zarówno byłych, jak i obecnych druhów, a także Waszych przodków, którzy tworzyli pierwsze struktury ruchu strażackiego w Woli Zarczyckiej. Mając w swoich szeregach tak wspaniałych i oddanych ludzi można tworzyć tak piękne karty historii – mówił włodarz naszej gminy. – Wasza służba mieszkańcom Woli Zarczyckiej oraz miasta i gminy Nowa Sarzyna jest dostrzegana i doceniana przez nasz samorząd, który w miarę posiadanych środków finansowych zawsze starał się wspierać Waszą działalność poprzez zakup niezbędnego wyposażenia, remonty Domu Strażaka czy dofinansowanie zakupu  nowych samochodów bojowych. Wierzę, że w przyszłości ta współpraca będzie równie owocna i przyniesie wiele korzyścią naszej gminnej społeczności. 

Po przemówieniu burmistrza głos zabrał prezes OSP w Woli Zarczyckiej dh Józef Mucha, który przedstawił rys historyczny obchodzącej swój jubileusz jednostki. Do zebranych strażaków zwrócił się także prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie dh Jan Pac.

Po przemówieniach przyszła pora na wręczenie odznaczeń.  Z okazji 125-lecia Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Zarczyckiej uhonorowana została Strażacką Gwiazdą Podkarpacia. Dekoracji sztandaru dokonał prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie dh Jan Pac w asyście bryg. Adama Wiśniewskiego - zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i dh Jerzego Paula - prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Leżajsku. 

Podczas uroczystego apelu najwyższe odznaczenie przyznawane przez ZOSP RP - Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymał dh Józef Kludys. 

Wręczono także Medale za Zasługi dla Pożarnictwa. Złoty medal otrzymał  druh Zbigniew Sarzyński. Srebrnym medalem wyróżniono: burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzeja Rychla oraz druhów Janusza Siuzdaka i Roberta Siuzdaka, zaś brązowym: Kamila Kludysa, Pawła Perlaka i Jana Smycza. Odznakę Wzorowy Strażak otrzymał Tomasz Smycz  

Nie zabrakło także podziękowań dla osób i instytucji, które przez lata wspierały działalności OSP w Woli Zarczyckiej. Zarząd jednostki uhonorował medalami za Zasługi dla OSP w Woli Zarczyckiej:  ks. Józefa Łobodzińskiego, Halinę Kurcabę, Józefa Różyckiego, Stanisława Kurcabę, Mariana Wiatera, Romana Sobotę, Mariana Klimka, Adama Stanaszka, Jana Pinderskiego i Adama Madeja. Okolicznościowe statuetki otrzymali także zaproszeni goście, którzy swoją działalnością wspierają jednostkę.  

Po wyróżnieniach głos zabrali zaproszeni gości m.in. wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg, starosta leżajski Zdzisław Leśko i przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Sarzynie Stanisław Kurlej, którzy gratulowali jednostce z Woli Zarczyckiej pięknego jubileuszu i życzyli wszystkim druhom – strażakom opieki św. Floriana. 

Po oficjalnej części uroczystości druhowie zaprosili na piknik, który zakończyła zabawa taneczna przy remizie.

Galeria zdjęć

DSC_1054 DSC_1058 DSC_1062 DSC_1068 DSC_1070 DSC_1072 DSC_1075 DSC_1077 DSC_1088 DSC_1090 DSC_1104 DSC_1109 DSC_1118 DSC_1123 DSC_1132 DSC_1136 DSC_1139 DSC_1142 DSC_1160 DSC_1171 DSC_1178 DSC_1187 DSC_1195 DSC_1197 DSC_1207 DSC_1211 DSC_1218 DSC_1226 DSC_1234 DSC_1245 DSC_1267 DSC_1281 DSC_1298 DSC_1330 DSC_1346 DSC_1351 DSC_1358 DSC_1363 DSC_1370 DSC_1377 DSC_1381 DSC_1385 DSC_1394 DSC_1395 DSC_1401 DSC_1410 DSC_1416 DSC_1419 DSC_1431 DSC_1437 DSC_1441 DSC_1444 DSC_1446 DSC_1451 DSC_1469 DSC_1476 DSC_1490 DSC_1493 DSC_1502 DSC_1509 DSC_1513 DSC_1518 DSC_1522 DSC_1527 DSC_1537
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.