Burmistrz wręczył stypendia uzdolnionej młodzieży
W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Sarzynie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów na rok szkolny 2023/2024. Są one przyznawane za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia edukacyjne. W tej edycji z rąk burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel stypendia otrzymało 13 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy oraz 51 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Sarzynie.
Młodzieży w tej ważnej chwili towarzyszyli dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice, którzy nie kryli wzruszenia i dumy ze swoich pociech. Wszystkim im dziękował podczas uroczystości burmistrz Andrzej Rychel.
- Gratuluję stypendystom wspaniałych osiągnięć w nauce, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich pasji. Dziękuję także wychowawcom i nauczycielom za włożoną pracę i zaangażowanie oraz rodzicom za cierpliwość i wspieranie swoich dzieci w procesie edukacji – podkreślał burmistrz.
Uroczystości towarzyszył krótki program artystyczny w wykonaniu uczennic nowosarzyńskiego liceum.