Miasto i Gmina Nowa Sarzyna

Ognisko Patriotyczne z okazji 163. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz społeczność Tarnogóry zapraszają mieszkańców i gości na Ognisko Patriotyczne, organizowane w ramach obchodów 163. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 25 stycznia 2026 r. o godz. 14:30 na terenie „Kobylich Gór” w Tarnogórze, przy pomniku upamiętniającym Powstanie Styczniowe. Dojazd na miejsce będzie możliwy oznakowaną trasą z drogi krajowej nr 77 w Sarzynie.
Program uroczystości obejmuje m.in. obozowisko powstańcze, złożenie wieńców pod pomnikiem, część artystyczną, wystawę broni przygotowaną przez Stowarzyszenie „Breneka”, premierę pieśni „Kobyle Góry” oraz poczęstunek dla uczestników.
Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które stanowi ważny element pielęgnowania pamięci historycznej i lokalnej tożsamości.

Grafika ma formę plakatu informacyjno-zaproszeniowego o charakterze patriotycznym.  W górnej części znajduje się niebieski pas z herbem gminy oraz informacją, że Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna wraz ze społecznością Tarnogóry zapraszają na wydarzenie. Po prawej stronie widoczna jest rozetka z datą 1863, nawiązująca do Powstania Styczniowego.  Centralnie, dużą czerwoną czcionką, umieszczono tytuł wydarzenia: „Ognisko Patriotyczne”, a pod nim informację, że odbywa się ono z okazji 163. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.  Niżej, na niebieskim tle, podano szczegóły organizacyjne:  Niedziela, 25 stycznia 2026 r., godz. 14:30  „Kobyle Góry” w Tarnogórze, przy pomniku upamiętniającym Powstanie Styczniowe  informację o oznakowanym dojeździe z drogi krajowej nr 77 w Sarzynie.  Lewa część plakatu zawiera listę punktów programu wydarzenia, m.in.:  obozowisko powstańcze,  złożenie wieńców pod pomnikiem,  program artystyczny,  wystawę broni przygotowaną przez Stowarzyszenie „Breneka”,  premierę pieśni „Kobyle Góry”,  poczęstunek.  Po prawej stronie oraz w dolnej części umieszczono okrągłe fotografie, przedstawiające:  pomnik powstańczy z biało-czerwonymi flagami i wieńcem,  rekonstruktorów w historycznych strojach przy ognisku,  broń i wyposażenie z epoki.  Na dole plakatu znajduje się lista współorganizatorów, m.in. Stowarzyszenie Przyjaciół Tarnogóry, Rada Sołecka, KGW, OSP, szkoła podstawowa, Centrum Kultury i Biblioteka w Nowej Sarzynie oraz Nadleśnictwo Leżajsk.  Całość utrzymana jest w patriotycznej kolorystyce – bieli, czerwieni i błękitu – z zimową scenerią i historycznymi akcentami.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności