Miasto i Gmina Nowa Sarzyna

Dofinansowanie szkół w ramach programu „Aktywna tablica”

W latach 2017-2019 w ramach Rządowego Programu „Aktywna tablica” dla szkół podstawowych z terenu gminy pozyskano środki finansowe w kwocie  112 000 zł. Przeznaczono je na doposażenie szkół w sprzęt i urządzenia multimedialne, takie jak: tablice interaktywne, projektory, głośniki monitory dotykowe i inne wyposażenie pomagające w realizacji podstawy programowej i pobudzające młodych ludzi do kreatywnego i logicznego myślenia.

Rządowy Program „Aktywna tablica” w latach 2020-2024 został skierowany do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dotychczas pozyskano kwotę w wysokości 224 000 zł z przeznaczeniem na zakup pomocy dydaktycznych, aplikacji i programów multimedialnych oraz narzędzi do terapii wraz z laptopami w celu wykorzystania nowoczesnych metod i technik kształcenia. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności